SistemOfisKoltukları
Okmeydanı Ofis Mobilyaları Anasayfa Anasayfa Hakkımızda Hakkımızda Ürün Grupları İndirimli Koltuklar Okmeydanı Ofis Mobilyaları İletişim Site Haritası Site Haritası

Koltuk Grubu
Ofis Yönetici Koltukları
Ofis Şef Koltukları
Ofis Toplantı Koltukları
Ofis Çalışma Koltukları
Misafir Koltukları
Bekleme Koltukları
Ofis Kanepeleri
Bar Tabureleri
Konferans Koltukları
Plastik Sandalyeler
Ahşap Sandalyeler
Metal Sandalyeler
En Çok Tercih Edilenler
Facebook Twitter
Myspace DeviantArt
Blogger  
Ofis Koltuk
Büro Koltuk
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!


İMALATTAN TÜKETİCİYE. KALİTEYİ UCUZA ALIN

 

Sistem Büro Koltukları kalitenin fiyatla buluştuğu tek adres, büro koltuklarında yeni trend modern çizgileri konforlu oturumu ile tüketicilerin bir numaralı tercihi sistem ofis koltukları.

Büro Koltuğu - Büro Sandalyesi

Ece çalışma sandalyesi, koltuğu Nova deri döşemeli ofis sandalyesi+Koltuğu Fileli sandalye+koltuk

Büro Koltuğu - Neva Büro Koltuğu

Neva Yönetici Koltuğu Neva Şef Koltuğu Neva Misafir Koltuğu

Büro Koltuğu - Relax Büro Koltuğu

Relax Yönetici Koltuğu Relax Şef Koltuğu Relax Misafir Koltuğu

Büro Koltuğu - Choose Büro Koltuğu

Choose Büro Yönetici Koltuğu Choose Büro Şef Koltuğu Choose Büro Misafir Koltuğu

Büro Koltuğu - Büro Sandalyesi

Fileli sandalye bella Dynamik Büro Koltuğu Dynamik Büro Koltuğu

Büro Koltuğu - Sam Büro Koltuğu

Sam Yönetici Koltuğu Sam Şef Koltuğu Sam Misafir Koltuğu

Büro Koltuğu - Dora Büro Koltuğu

Dora Yönetici Koltuğu Dora Şef Koltuğu Dora Misafir Koltuğu

Büro Koltuğu - Elit Büro Koltuğu

Büro Koltuğu - Sunlight Koltuğu

Elit Büro Koltuğu Elit Büro Koltuğu Sunlight Büro Koltuğu

Empaty - Empaty Büro Koltuğu - Bella fileli koltuk

Empaty Yönetici Koltuğu Empaty Misafir Koltuğu Bella fileli koltuk

Büro Koltuğu - Wau Büro Koltuğu

Wau Yönetici Koltuğu Wau Şef Koltuğu  

Büro Koltuğu - Enjoy Büro Koltuğu

Enjoy Yönetici Koltuğu Enjoy Misafir Koltuğu  

Büro Koltuğu - Blanco Büro Koltuğu

Blanco Büro Koltuğu Blanco Büro Koltuğu  

Büro Koltuğu - Vera Büro Koltuğu

Vera Yönetici Koltuğu Vera Toplantı Koltuğu  

Büro Koltuğu - Alice Büro Koltuğu

Alice Büro Koltuğu Alice Büro Koltuğu  
 
Müşteri Memnuniyeti
 

Büro koltuk tasarımları daima çok daha konforlu olması gerekiyor. Özellikle son zamanlarda fileli koltuklarda genel olarak senkron adında bir mekanizma kullanılıyor. Dönen sandalye diye adlandırdığımız bu koltuklar daha profesyonel ve gelişmiştir. Çalışma ortamlarında muhakkak tercih edilen baş koltuklardır. Yöneticilerin muhakkak tercih ettiği ergonomik olan bu koltuğun farklı çeşitleri yer almaktadır. Senkron mekanizmasının olması koltuğu kullanırken arkaya doğru yatmasını sağlıyor. Uzun çalışmalardan sonra yorgunluğunuzu biraz hafifletmek için oldukça idealdir. Ayrıca oldukça gelişmiş olan senkron koltukların aşağı ve yukarı şeklinde ayarlanabiliyor olması önemlidir. Büro koltukları arasında diğer detay süngerli kısmı kumaşla kaplıdır.

Senkron mekanizması sayesinde büro içerisinde çalışırken büro koltuklarınızı rahatlıkla ayarlayabilir ve rahat edebilirsiniz. Oturma bölgesi file şeklinde tasarlanan ürün süngere oranla biraz daha sert bir yapısı vardır. Bundan dolayı çok daha fazla yoracaktır. Büro koltuğu seçerken tüm detaylara dikkat ederek seçmek en önemlisidir. Filenin sırt bölgesinde bulunması esnek olmasına yardımcıdır. Esnek bir yapının olması bel boşluklarını doldurarak doğru şekilde oturmanız yardımcı olmaktadır. Sünger olmadığı sürece sırt kısmı terletme yapmaz. Sırt bölgesinin file ile tasarlanması terletme yapmayarak hava almasında yardımcıdır. Böyle detayları olması sadece ülke içinde değil dünyada da kullanımı çok fazla yaygınlaşmıştır.

Büro koltuk modelleri arasında fileli tasarımlar ilk sırada yer alıyor. Bu kadar tercih edilmesinin diğer sebeplerinden birisi file bölgesinin bağlanmış olduğu plastik veya metal parçadaki aksamdır. Bu aksam bel kısmına uyum sağlamasına yardımcıdır. Ayrıca daha da önemlisi tüm kalıpların birçoğu İtalyan tasarımları halinde geliyor. Büro koltukları alacağınız zaman kesinlikle arka kısmı fileli olanı almanızdır. Ergonomik bir yapısı olan fileli koltuklar artık çok fazla tercih edilir boyuta gelmiştir. Maddi olarak biraz yüksek bir tasarım olsa bile kesinlikle sağlığınız açısından değecektir. Fileli büro koltuğun tüm detaylarından sonuna kadar yararlanmak istiyorsanız muhakkak birbirinden güzel tasarımlarını incelemeli ve büronuz için özellikle kendinize almalısınız. Değişik renklerde olan fileli büro koltuklarının baş kısmı dinlenmeniz için oldukça rahattır. Genellikle bu tarz koltuklar diş kliniklerinde oldukça fazla kullanılmaktadır.

OFİS KOLTUĞUNA NASIL OTURULMALI?

Zamanımızın büyük kısmını geçirdiğimiz çalışma sandalyesinin sağlığımız için önemini hiç düşündünüz mü? Anadolu Sağlık Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Semih Akı uygun olmayan çalışma sandalyesinin ciddi boyun, sırt, omuz veya bel ağrılarına neden olduğuna dikkat çekiyor. Prof. Akı, basit bazı önlemlerle bu ağrıların önüne geçmenin ve çalışma performansını artırmanın son derece kolay olduğunu söylüyor.

Prof. Dr. Semih Akı, sizler için sandalye seçiminde dikkat etmeniz gereken 6 temel kuralı sıraladı:

. Sandalye yüksekliği: İdeal sandalye oturma yeri genişliği 45-50 cm olmalıdır. Otururken ayak tabanlarınız yere tam temas halindeyken bacaklarınız ile sandalye oturma yeri arasındaki mesafe parmaklarınızın bu bölgeden rahatça geçebileceği genişlikte olmalıdır. Parmaklarınız bu mesafeden rahatça geçmiyorsa oturma yerinizi bu işlemi sağlayana kadar alçaltın. İdeal sandalye yüksekliği 40-50 cm olmalı ve bu yükseklik ayarlanabilmelidir.

. Sandalye oturma yeri derinliği: Sırtınızı ve belinizi sandalyenin arkasına tam dayayarak oturduğunuzda, sandalyenin ön kenarı ile dizinizin arkası arasında bir yumruk genişliğinde (5-7 cm) mesafe olmalıdır. Sandalyenizin bacak arka yüzünü sıkıştırmasının bu bölgeden geçen sinirleri etkileyerek bacak uyuşmalarına neden olacağını unutmayın. Bu mesafe yoksa sandalyenizin oturma derinliğini azaltmak için sırtınızın arkasını ve belinizi destekleyen bir yastık kullanın.

. Sandalye arkalığı ve sırt desteği: Sandalyenizin arka kısmı yeterli genişlikte (30-50 cm) olmalı ve bel çukurluğunuzu desteklemeli, gerekirse bu destek için uygun bel yastıkları kullanılmalıdır.Oturma pozisyonunda omurganın normal kıvrımı olan 'S' şekli mutlaka muhafaza edilmeli ve sandalye arkalığı bunu destekleyecek tasarımda olmalıdır.

. Sandalye kol destekleri: Sandalyenizin kol desteklerı omuzlarınızı hafif destekleyecek yukseklıkte olmalıdır. Kol kısmınızın (omuz dırsek arası) govdenıze dolayısıyla omurganıza paralel, onkol kısmınızın (dırsek elbıleğı arası) ise dirsekten 90 derece açı yapacak şekilde konumlanmasına dikkat edin. Sandalyenizin kol dayama kısımlarını ve yüksekliğini bu pozisyonu desteklemesi için ayarlayın.

. Sandalye ayakları: Sandalyenizin ayakları rahatça her yone dönebilecek ve gidebilecek şekilde 6 adet ve tekerlekli olmalı.

Gününüzün uzun zamanını geçirdiğiniz çalışma masanız, sandalyeniz ve masa üstü bilgisayarınızın konumu doğrumu?

Uygun olmayan çalışma masası sandalyesi ve masa üstü bilgisayar ilişkisi ve konumlandırması ciddi boyun,sırt,omuz ve bel ağrılarına neden olmaktadır. Basit bazı önlemlerle bu ağrıların önüne geçmek ve çalışma performansınızı arttırmak gayet kolay.

. Oncelikle çalışırken sandalyenizi çalışma masanıza mümkün olduğu kadar yakın konumlandırın.
. Kol kısmınızın (omuz dırsek arası) govdenıze dolayısıyla omurganıza paralel, onkol kısmınızın (dırsek elbıleğı arası) ise dırsekten 90 derece açı yapacak şekılde konumlanmasına dıkkat edın.Bu pozisyonun bilgisayarınızın klavyesini kullanırken korunmasına ve bir devamlılık oluşturmasına dikkat edin.Sandalyenızın kol dayama kısımlarını ve yüksekliğini bu pozisyonu desteklemesi için ayarlayın.
. Gozlerınızı kapatın ve oturduğunuz en rahat pozısyonu aldıktan sonra gözlerinizi açın ve karşıda duran bilgisayar ekranına bakın.Bilgisayar ekranının tam ortasını veya ust kenarına yakın bır bölgeyı gormenız ıdeal olanıdır.Buna gore bılgısayarınız yuksekte ıse alçaltın.  Sorularınız için e-mail: info@sistemofiskoltuklari.com
Tel : (212) 221 16 11 - Fax : (212) 283 00 45
  © 2009 - 2010 SistemOfisKoltukları.com, All rights reserved
 
Yönetici Koltukları
| Şef Koltukları | Toplantı Koltukları | Çalışma Koltukları | Misafir Koltukları
Bekleme Koltukları | Ofis Kanepeleri | Bar Tabureleri | Plastik Sandalyeler
Ahşap Sandalyeler | Metal Sandalyeler

 

SistemOfisKoltukları
                         Üreticiden Tüketiciye
Talat Paşa Mahallesi Alakoç Sokak No: 2/A Okmeydanı - Şişli İSTANBUL (Perpa Ticaret Merkezi Karşısı E-5 Yanı)
Tel : (212) 221 16 11 - Fax : (212) 283 00 45
Web Tasarım TM

Google Site İçi